Świece woskowe
Pasieka M & J - Świece woskowe

Oferowane przez moją firmę świece woskowe wykonane są w 100% w naturalnego wosku pszczelego. Wosk otrzymuję z własnej pasieki dlatego posiadam gwarancję najwyższej jakości surowca. Prowadzę produkcję manufakturową dlatego moje produkty charakteryzują się indywidualnym i niepowtarzalnym wyglądem. Świece woskowe poza oczywistymi walorami estetycznymi, wywierają pozytywny wpływ zarówno na zdrowie jak i samopoczucie osób przebywających w otoczeniu palących się świec, co odróżnia je od powszechnie używanych świec parafinowych. Płonąca świeca woskowa posiada zdolność jonizacji powietrza neutralizując tym samym działanie pola magnetycznego generowanego przez urządzenia elektryczne, wpływając korzystnie na koncentrację. Ponadto w połączeniu z innymi właściwościami organoleptycznymi wpływa na samopoczucie działając kojąco i uspokajająco. Płomień świec woskowych daje ciepłe jasno żółte światło, roztaczając wokół naturalną przyjemną i delikatną woń miodu i propolisu.

Dodatkowym atutem wyróżniającym świece woskowe spośród innych proponowanych na rynku produktów jest fakt iż spalają się bezdymowo nie uwalniając przy tym substancji szkodliwych, co ma miejsce w przypadku świec parafinowych, kiedy w procesie spalania otrzymujemy sadze i dym zawierający toksyczne w tym rakotwórcze związki chemiczne, do świec parafinowych często dodawane są syntetyczne substancje zapachowe tłumiące towarzyszący ich spalaniu nieprzyjemny zapach. Substancje te dodatkowo mogą podrażniać układ oddechowy, problem ten nie występuje w przypadku świec z naturalnego wosku pszczelego wręcz przeciwnie osobom ze schorzeniami układu oddechowego, astmą czy alergiami. Zaleca się przebywanie w pomieszczeniach w których palą się świece woskowe.Ponadto za działanie profilaktyczne w chorobach układu oddechowego uważa się regularne palenie świecy woskowej w pomieszczeniu sypialnianych ok pół godziny przed snem.

Poprawę odczuwalnego stanu zdrowia osób stosujących takie zabiegi tłumaczy się między innymi właściwościami ujemnych jonów. Jony ujemne posiadają właściwości oczyszczające powietrze z zawieszonych w nim cząsteczek i drobin drażniących i alergizujących w tym kurzu i pleśni. Jak widać płonąca świeca woskowa nie tylko pomaga w stworzeniu relaksującej i nastrojowej atmosfery, ale również korzystnie wpływa na kondycję naszego organizmu.

Moja pasja - Wasze zdrowie.
Zobacz galerię ...