O nas
Pasieka M & J - O nas

Pasieka M&J to rodzinna pasieka której początki sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Pierwsze ule zostały zakupione w 1976 roku. Było to 9 uli warszawskich z pszczołami rasy kaukaskiej. Tata zafascynowany pszczelarstwem postanowił podjąć kształcenie w tym kierunku. Ukończył wiele kursów i uzyskał certyfikat mistrza w zakresie pszczelarstwa. Czas płyną, a nasza pasieka wciąż się rozwijała. Po kilku latach liczyła 45 pni, a obecne 80.

Pamiętam, że już jako dziecko poznałem nie tylko smak miodu, ale i pszczelich żądeł. I choć nie od zawsze była to moja pasja, to tata od najmłodszych lat zabierał mnie z sobą do pasieki położonej nieopodal domu i powoli wprowadzał w tajniki pszczelarstwa. Po ukończeniu edukacji wspierałem tatę w prowadzeniu pasieki. Dodatkowo jako magister farmacji i analityki medycznej mając wiedzę o działaniu dobroczynnym produktów pszczelich dla zdrowia człowieka postanowiłem ją wykorzystać. Na podstawie zdobytej wiedzy opracowałem recepturę kremów które następnie zostały zatwierdzone i dopuszczonych do obrotu na terenie Unii Europejskiej. W 2013 roku założyłem własną firmę produkującą kosmetyki naturalne na bazie produktów pszczelich. Jednocześnie poszerzaliśmy pasiekę i obecnie posiadamy 80 rodzin pszczelich rozlokowanych w trzech pasieczyskach. Wybierając miejsca na ulokowanie uli zwracamy uwagę na czystość środowiska oraz różnorodność flory w danym rejonie. Wybraliśmy trzy miejscowości położone na nieskażonym obszarze Beskidu Wyspowego. Są to tereny o bardzo niskim stopniu zanieczyszczenia oddalone od dużych aglomeracji miejskich. O wysokich walorach przyrodniczych i czystości terenu świadczy duża liczba rezerwatów przyrody na tak małej powierzchni.

W naszej pasiece posiadamy 12 ramkowe ule wielkopolskie oraz ule warszawskie zwykłe, które również produkujemy w własnym zakresie. Dbamy o każdy szczegół dlatego wszystkie nasze ule wykonane są z poliuretanu i posiadają osiatkowane dennice, co dodatkowo zabezpiecza nasze rodziny pszczele i pozwala na utrzymanie czystości pasieki na najwyższym poziomie. W pasiece prowadzimy ponadto hodowle matek pszczelich. Posiadamy matki reprodukcyjne Buskfast GZ oraz Carnica linie Primorska, AGT, Beskidka, Sklenar
Liczne certyfikaty potwierdzają wysoką jakość oferowanych przeze mnie produktów, a moja praca i zaangażowanie zostały zauważone i docenione branżowymi nagrodami. Pomimo licznych obowiązków nadal staram się poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie pszczelarstwa uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Należę również do lokalnego stowarzyszenia pszczelarzy, dzięki czemu mogę korzystać z porad starszych i doświadczonych pszczelarzy w tym prezesa stowarzyszenia Pan Stanisław wieloletniego pszczelarza. Porady doświadczonych praktyków dały mi pogląd i wiedzę ogólną a uczestnictwo w kursach doszkalających pozwoliło na wprowadzanie w życie nowych zdobyczy technologi skutkując najwyższym standardem jakości oferowanych produktów.

Moja pasja - Wasze zdrowie.